Arash Dosanjh rozgrywającym Jurajskich Rycerzy!

Utworzono: 24.05.2018

 

Pochodzący z Australii Arash Dosanjh został nowym rozgrywającym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nowy Jurajski Rycerz związał się 2-letnim kontraktem z naszym klubem.

Mierzący 203 cm Arash urodził się 30 lipca 1996 roku w Manly, dzielnicy Sydney. Na początku swojej siatkarskiej drogi Arash podstaw siatkówki uczył się w Australijskim Instytucie Sportu. Stamtąd w bardzo młodym wieku wyruszył do Europy. Pierwszym przystankiem w wieku 18 lat był fiński klub Team Lakappaa. W Finlandii występował przez trzy sezony. I to właśnie na parkietach fińskiej ligi miał możliwość gry przeciwko libero Aluronu Virtu, Taichiro Kodze. Z północnej Europy obrał szwajcarski kierunek. W zeszłym sezonie występował w Chenois Genève VB, z którym uplasował się na czwartym miejscu.

Drugi australijski Jurajski Rycerz

Obecnie Arash przebywa na kadrze Australii wraz z trenerem Markiem Lebedewem. Jak charakteryzuje nowego zawodnika Jurajskiej Armii szkoleniowiec? Arash to młody, ambitny rozgrywający. Pomimo młodego wieku ma bardzo duże doświadczenie, jako pierwszy rozgrywający – mówi Mark Lebedew. Jednak chce się rozwijać dlatego zdecydował się na zmianę ligi. Udowodnił w kadrze Australii, że może rywalizować ze starszymi od siebie rozgrywającymi. PlusLiga będzie dla niego sporą nauką, jak i szansą na podniesienie swoich umiejętności – kończy szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

A co zaobserwował trener Kwapisiewicz podczas pobytu na kadrze Australii? Arash ma bardzo dobry zmysł do rozgrywania. Również dzięki swojemu wzrostowi i dobrej koordynacji ruchowej ma bardzo dobry blok – zaznacza drugi trener. Jak na rozgrywającego często decyduje się na zakończenie akcji atakiem. Do tego dobrze spisuje się w obronie. Oprócz typowych siatkarskich cech mogę powiedzieć, że Arash jest wiecznie uśmiechniętym i aktywnym, dobrym duchem swojego zespołu – kończy trener Kwapisiewicz.

W dniu jutrzejszym Arash rozpocznie Siatkarską Ligę Narodów. Na początek zmagań w tych rozgrywkach zmierzy się z…Taichiro Kogą. Początek spotkania Australia – Japonia jutro o 17:00 we francuskim Rouen.

Arash witamy w klubie!

Zobaczcie, wywiad z nowym Jurajskim Rycerzem!

Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!