Bartosz Gawryszewski środkowym Jurajskich Rycerzy!

Utworzono: 4.06.2018

 

Bartosz Gawryszewski środkowym Aluronu Virtu Warty Zawiercie! Nowy Jurajski Rycerz podpisał 2-letni kontrakt z naszym klubem.

Gawryszewski urodzony 22 sierpnia 1985 roku pierwsze kroki stawiał w klubie MOS Wola Warszawa, gdzie w liceum przeniósł się do SMS Spała. W Spale po raz pierwszy spotkał się z innym Jurajskim Rycerzem Michałem Żukiem. Stamtąd wyruszył na podbój PlusLigi. Pierwszym klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej był AZS Częstochowa, gdzie w pierwszym roku…mieszkał wspólnie z Michałem Żukiem. W pierwszym roku razem z AZSem zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, a kolejnych dwóch sezonach częstochowianie kończyli sezon na 4.miejscu. Po trzech latach w klubie spod Jasnej Góry rok czasu występował w Jadarze Radom, by stamtąd trafić na dwa sezony do Asseco Resovii Rzeszów. Na Podkarpaciu Gawrył wywalczył wicemistrzostwo oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. Po dwóch latach przeniósł się z Resovii do Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył klubowe Wicemistrzostwo Świata oraz awansował do Final Four Ligi Mistrzów.

Północy kierunek

Po spędzonych dwóch sezonach na Górnym Śląsku Bartek zdecydował się obrać kierunek północy kraju. I to właśnie na północy Polski spędził najwięcej czasu w jednym klubie. Przez pięć lat reprezentował barwy LOTOSU Trefl Gdańsk. Przez ten okres wywalczył z klubem z Gdańska wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. W ostatnim sezonie w Gdańsku dzielił szatnię z innym nowym zawodnikiem Aluronu Virtu, Michałem Masnym, z którym na boisku bardzo dobrze się rozumieją. Po pięciu latach trafił do innego klubu na północy Polski, a dokładnie do Espadonu, a obecnie KPS Stoczni Szczecin. W meczu u nas Gawryszewski został wybrany MVP spotkania. Gawrył ukończył ten mecz z 18 punktami na koncie. I tym samym dołącza do innego zawodnika ze Stoczni, Mateusza Malinowskiego. W całej dotychczasowej karierze Bartek rozegrał 323 spotkania, w których zdobył 1775 punktów. W zeszłym sezonie nowy Jurajski Rycerz zdobywał osiem punktów na spotkanie.

Bartek witamy w Jurajskiej Armii!

Zobacz pierwszy wywiad z Bartkiem.

Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!