Czas na pierwszy mecz w Jurajskiej Twierdzy

Utworzono: 20.09.2019

 

MKS Będzin będzie drugim rywalem Aluron Virtu CMC Zawiercie w okresie przygotowawczym przed sezonem 2019/2020. To jednocześnie pierwszy mecz kontrolny, który Jurajscy Rycerze rozegrają we własnej hali. Spotkanie rozpocznie się dziś (20 września) po godzinie 16:00.

Aluron Virtu CMC rozpoczął serię gier kontrolnych 14 września, pokonując w Krzeszowicach GKS Katowice. Z kolei dzisiejsi rywale rozegrali już dwa sparingi, z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem. Zarówno mistrzom Polski, jak i brązowym medalistom, MKS uległ 2:3.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że nadal trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Olafa, nienarodzonego syna drugiego trenera MKS-u Będzin, Emila Siewiorka. Szczegóły pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/serce-olafa

MKS Będzin, ostatnia drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi, przeszedł przed sezonem sporą przebudowę. Zespół objął trener Jakub Bednaruk, a nowymi siatkarzami zostali między innymi David Sossenheimer, Dawid Dryja, Dawid Gunia czy TJ Sanders, który właśnie dołączył do kolegów po zgrupowaniu reprezentacji Kanady i być może już dziś zaprezentuje się w Jurajskiej Twierdzy.

– Od czasu mojej gry w tym klubie dużo się pozmieniało – mówi Marcin Waliński, który grał w Będzinie w latach 2016-2018 i zajął z MKS-em 11. i 13. miejsce w 16zespołowej wówczas PlusLidze. – Wynik to sprawa drugorzędna, zwłaszcza że ciężko jest trenować, gdy nie ma się pełnego składu. Zawsze jednak dobrze wyjść i pograć w szóstkach, bo na treningach dopiero od kilku dni mamy taką możliwość. Fajnie, że zaczynamy rywalizować z innymi zespołami, a wiadomo, że każdy chce wygrywać, nawet jeżeli to jest gra kontrolna – dodaje przyjmujący Jurajskich Rycerzy.

Rozgrzewka przed meczem rozpocznie się o godzinie 15:45, tuż po jej zakończeniu pierwszy gwizdek spotkania. Wstęp wolny!

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!