Derby nasze!

Utworzono: 3.11.2019

Jurajscy Rycerze pokonali w derbowym starciu MKS Będzin 3:1. Komplet punktów został w Zawierciu, dzięki czemu Aluron Virtu CMC został liderem PlusLigi!

Goście rozpoczęli mecz od bardzo dobrej gry. Zagrywką sprawiali Jurajskim Rycerzom wiele problemów, byli też bardzo skuteczni w ataku, a sami podbili kilka piłek. Pozwoliło im to już w pierwszej fazie seta objąć kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca.

Siatkarze Aluron Virtu CMC w drugiego seta weszli z nową energią i zaczęli wyrządzać rywalom znacznie więcej szkody serwisami. Przełożyło się to zarówno na punkty bezpośrednio zza 9 metra, jak i na skuteczne bloki, a w efekcie na wysokie zwycięstwo.

Mecz toczył się w rytmie sinusoidy, bo początek trzeciej partii znowu należał do MKS-u Będzin. Bardzo skuteczna gra rywali zmusiła Marka Lebedewa do wprowadzenia na boisko Marcina Walińskiego w miejsce Nikołaja Penczewa. Od tego momentu Jurajscy Rycerze pokazali wielki charakter oraz wolę walki i rzucili się do odrabiania strat. Doszli przeciwników na 19:19, a w ostatnich akcjach zachowali więcej zimnej krwi.

Choć goście dobrze weszli w czwartego seta, to po chwili Aluron Virtu CMC odpalił rakiety i szybko wybił rywalom z głowy myśli o tie-breaku. Kapitalna gra zawiercian we wszystkich elementach pozwoliła błyskawicznie zbudować dużą przewagę i kontrolować losy seta, a tym samym również meczu.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:19)

Skład: Masný, Penczew, Kania, Bociek, Ferreira, Swodczyk, Andrzejewski (L) oraz Malinowski, Dosanjh, Waliński, Ferens