Dwa sety od ćwierćfinału

Utworzono: 11.02.2020

W środę 12 lutego o godzinie 16:00 czasu polskiego (18:00 czasu miejscowego) Aluron Virtu CMC zmierzy się na wyjeździe ze Spor Toto Ankara w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Challenge. Jurajscy Rycerze potrzebują dwóch wygranych setów, by zapewnić sobie awans do ćwierćfinału.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym dwa tygodnie wcześniej w Dąbrowie Górniczej, żółto-zieloni nie dali szans tureckiemu klubowi. Kapitalnie zagrywający w hali Centrum gospodarze rozbili rywali w setach do 13, 11 i 19. – Nie spodziewajmy się, że w Turcji oni się położą. Będzie to o wiele cięższy mecz – przestrzega po pierwszej odsłonie rywalizacji Piotr Lipiński.

Spor Toto miało okazję odbudować się w lidze. W ostatni weekend zespół trenera Serdara Uslu pokonał 3:0 Tokat Belediye Plevne i dzięki temu wrócił na 3. miejsce w tabeli tureckiej AXA Sigorta Efeler Ligi. Świetnie zagrali wszyscy trzej skrzydłowi ekipy z Ankary, znany z występów w MKS-ie Będzin australijski atakujący Lincoln Williams, reprezentant Argentyny Nicolas Bruno oraz Brazylijczyk Leozinho, najjaśniejsza postać Spor Toto w Dąbrowie Górniczej.

Z kolei Jurajscy Rycerze, którzy do Ankary lecieli z Berlina przez Stambuł, skorzystali z okazji i w poniedziałek trenowali wspólnie z mistrzem Niemiec i uczestnikiem Ligi Mistrzów, ekipą Berlin Recycling Volleys. Głównym punktem zajęć były gry treningowe z podziałem obu zespołów na dwie szóstki. W jednej z nich zwyciężyli gospodarze 2:0 (34:32, 25:22), w drugiej Jurajscy Rycerze 2:1 (25:19, 22:25, 15:8). Po połączeniu składów rozegrany został jeszcze jeden set, zakończony zwycięstwem Aluron Virtu CMC 25:20.

Mecz Spor Toto Ankara – Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpocznie się w środę 12 lutego o 16:00 czasu polskiego. Zamierzamy przeprowadzić transmisję wideo ze spotkania na klubowym profilu na Facebooku.