Juniorzy z trzecim zwycięstwem z rzędu

Utworzono: 8.11.2019

 

W środę 6 listopada Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w mistrzostwach Śląska juniorów. Młodzi Jurajscy Rycerze we własnej hali pokonali GKS GieKSa Katowice 3:1 (25:20, 25:21, 23:25, 25:18) i są już pewni awansu do turnieju ćwierćfinałowego.

Siatkarze Aluron Virtu CMC dość niepewnie weszli w mecz. Katowiczanie na początku zdołali wypracować sobie sporą przewagę, która wynosiła aż 8 punktów, jednak nie potrafili jej utrzymać i to nasza drużyna mogła cieszyć się z wygranego seta 25:20. Druga partia łudząco przypominała pierwszą – zawodnicy GKS-u Katowice od pierwszych piłek grali pewnie, po raz kolejny zdobyli kilka punktów przewagi i ponownie nie potrafili jej utrzymać, co pozwoliło naszej drużynie na zwycięstwo 25:21. Trzeci set rozpoczął się od serii dobrych zagrań Jurajskich Rycerzy, którzy od początku utrzymywali się na prowadzeniu, jednak tym razem to oni nie potrafili zachować koncentracji w grze, przez co ponieśli porażkę 25:23. Czwarta partia to pokaz umiejętności siatkarzy Aluron Virtu CMC Zawiercie. Podopieczni trenerów Tomasza Jurczyka i Piotra Głąbka, podrażnieni porażką w poprzednim secie, byli bardzo zdeterminowani, aby zakończyć mecz zwycięstwem. Od początku  utrzymywali wysoką przewagę, której tym razem nie wypuścili z rąk i wygrali 25:18, tym samym zwyciężając w całym meczu 3:1.

Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie z dorobkiem 9 punktów są liderem tabeli swojej grupy. GKS GieKSa Katowice plasuje się na drugim miejscu ze stratą 4 punków. Kolejny mecz w ramach mistrzostw Śląska juniorów Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegra w środę 13 listopada we własnej hali (hala sportowa I LO im. Stefana Żeromskiego przy ulicy Wojska Polskiego 55 w Zawierciu), gdzie zmierzy się z SV MOSiR Zabrze.

Wcześniej jednak młodych Jurajskich Rycerzy czeka rozgrywany w najbliższą sobotę (9 listopada) turniej towarzyski o Puchar Burmistrza Poręby, w którym zmierzą się z drużynami UKS SMS Wybicki Kielce oraz… GKS GieKSa Katowice. Pierwszy mecz turnieju nasza drużyna rozegra z ekipą z Katowic o godzinie 9:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie przy ulicy Wojska Polskiego 4.

Skład Aluron Virtu CMC Zawiercie na mecz z GKS GieKSa Katowice (06.11.2019)

1. Jan Kubański (libero)

2. Eryk Dziechciarek (libero)

4. Patryk Sobczyk

5. Wojciech Kapłon

6. Igor Musialski

7. Bartosz Głąbek

10. Igor Słowik

11. Kuba Nowakowski

12. Klaudiusz Głowacki (kapitan)

15. Dominik Wędraszek

17. Konrad Błaszczuk

19. Jakub Gemborys

Trenerzy: Tomasz Jurczyk, Piotr Głąbek

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!