Jurajscy Rycerze walczą o igrzyska

Utworzono: 8.08.2019

 

Między 9 a 11 sierpnia poznamy pierwsze sześć zespołów, które wywalczą awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Oczy polskich kibiców będą zwrócone na Gdańsk, gdzie w kwalifikacjach będzie rywalizować kadra Vitala Heynena, w sztabie której znajduje się Kuba Gniado – trener przygotowania fizycznego Jurajskich Rycerzy. Rywalami Polaków będą Tunezyjczycy, Francuzi i Słoweńcy.

– Myślę, że każda grupa jest trudna. Poziom siatkówki w Europie i na świecie bardzo się wyrównał – mówi Gniado. – Igrzyska olimpijskie są dla każdego sportowca celem nadrzędnym. Słowenia ma swoje atuty, Francja również. My jesteśmy mistrzami świata, będziemy grać przy wsparciu naszych wspaniałych kibiców i wierzę, że zrealizujemy ten cel w postaci awansu na IO. Kluczowa na pewno będzie dyspozycja dnia, ale również całe przygotowania do tego turnieju. Pracowaliśmy ciężko, mądrze oraz efektywnie i to powinno dać efekt w postaci awansu do Tokio – kończy trener przygotowania fizycznego Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Bardzo trudne zadanie czeka prowadzoną przez Marka Lebedewa reprezentację Australii. Ekipa trenera Jurajskich Rycerzy z Arashem Dosanjhem w składzie zmierzy się w Bari z czwartą i piątą drużyną mistrzostw świata, reprezentacjami Serbii i Włoch. Stawkę uzupełniają nieobliczalni Kameruńczycy.

– Mamy naprawdę silny zespół, który ma potencjał, by wygrać ten turniej – zdradza Dosanjh. – To mieszanka doświadczonych i młodych graczy, a najważniejsze, że wszyscy dążą wspólnie do jednego celu. Na pewno nie startujemy w roli faworyta, a czarnego konia, ale w przeszłości pokonywaliśmy każdego z rywali, więc wiem, że możemy to powtórzyć.

Awans do Tokio byłby niespodzianką również w wykonaniu Belgów z nowym Jurajskim Rycerzem, Pieterem Verheesem. Ich rywalami w Rotterdamie będą reprezentacje Holandii, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.

– Wiemy, że nie jesteśmy faworytami – przyznaje zawierciański Czerwony Smok. – To miano należy się Amerykanom. My przystępujemy do turnieju w roli outsidera, ale nie złożymy broni – dodaje Verhees.

Plan gier Jurajskich Rycerzy:

9 sierpnia (piątek)
17:00 Polska – Tunezja
18:00 Australia – Serbia
19:00 Belgia – Stany Zjednoczone

10 sierpnia (sobota)
15:00 Polska – Francja
16:00 Holandia – Belgia
21:15 Włochy – Australia

11 sierpnia (niedziela)
15:00 Polska – Słowenia
18:00 Kamerun – Australia
19:00 Korea Południowa – Belgia

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!