Kamil Semeniuk przyjmującym Jurajskich Rycerzy!

Utworzono: 13.06.2018

 

Kamil Semeniuk przyjmującym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nowy Jurajski Rycerz został wypożyczony na rok z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ostatni zawodnik, którego prezentujemy urodził się 16 lipca 1996 roku. Wychowanek kędzierzyńskiego MMKS-u, z którego w 2012 roku trafił do Młodej Ligi ZAKSY. Przez trzy lata gry w tym zespole Kamil zdobył brązowy (2013r.) oraz srebrny medal (2015r.) tych rozgrywek. Młodą Ligę zakończył w sezonie 2015/2016 z tytułem najlepszego zawodnika całego sezonu. Wyboru dokonali trenerzy zespołów, którzy również wybrali go do drużyny sezonu.

Debiut w seniorach

Po okresie gry w młodzieżowych zespołach ZAKSY przyszedł czas na seniorską drużynę. Już podczas ostatniego sezonu w Młodej Lidze Kamil trenował oraz był włączony do pierwszej kadry klubu. Zadebiutował w pierwszym spotkaniu ZAKSY w sezonie z AZS-em Częstochową. Pierwszy punkt w seniorskiej piłce siatkowej zdobył w meczu przeciwko Effectorowi Kielce. W W tym sezonie zdobył złoty medal Mistrzostw Polski, ale znacznie lepiej smakował dla niego drugi złoty krążek w kolejnym sezonie. Semeniuk częściej dostawał szansę od trenera de Giorgiego i odwdzięczył się 65 punktami w sezonie. Szatnię w Kędzierzynie-Koźle dzielił z innym Jurajskim Rycerzem, Grzegorzem Boćkiem. Kolejny progres przyniósł następny sezon pod wodzą innego włoskiego trenera, Andrei Gardininiego. W zeszłym sezonie rozgrywek PlusLigi Kamil zdobył dla Koziołków 92 punkty. Teraz przyszedł czas na zamianę barw z Koziołków na Jurajskich Rycerzy.

Kamil, witamy w Jurajskiej Armii!

Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

 

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!