Marcin Kania środkowym Jurajskich Rycerzy!

Utworzono: 6.06.2018

 

Marcin Kania nowym środkowym Aluronu Virtu Warty Zawiercie! Nowy Jurajski Rycerz związał się 2-letnim kontraktem z naszym klubem.

Kania będzie jednym z najmłodszych zawodników w naszej drużynie. Urodził się w walentynki w 1996 roku w Krakowie. I to właśnie w grodzie Kraka po raz pierwszy zaczął trenować siatkówkę. Pierwszym miejscem, gdzie trafił był Wawel Kraków. Podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w ostatniej klasie gimnazjum został wypatrzony przez trenerów AKS-u Rzeszów, gdzie następnie trafił na trzy lata do liceum siatkarskiego w stolicy Podkarpacia. W liceum zdobył złoty medal Mistrzostw Polski kadetów (2013) oraz juniorów (2014). Do dwóch złotych krążków dołożył srebrny medal Młodej Ligi w sezonie 2014/2015. Został również wybrany przez portal ligi do najlepszej szóstki ówczesnego sezonu.

Po juniorze czas na seniora

Po udanych trzech latach w Rzeszowie powrócił do domu. Zasilił szeregi I-ligowego AZS AGH Kraków. W drużynie z Krakowa spędził trzy sezony. Zawiercie zna bardzo dobrze, ponieważ kilka razy gościł na meczach u nas. Przez trzy lata był wiodącym zawodnikiem swojej drużyny. W zeszłym sezonie jego dobre występy w lidze zaprocentowały powołaniem do reprezentacji Polski U-23, która wzięła udział w Mistrzostwach Świata U-23 w Egipcie. Wcześniej jeszcze w liceum niejednokrotnie występował w biało-czerwonych barwach w kadrach juniorskich.

Jego zasięg w ataku (352cm) oraz w bloku (325) nie raz sprawiały problemy rywalom. W zeszłym sezonie Marcin nie raz udowadniał swoje siatkarskie atuty na pierwszoligowych parkietach. W całym sezonie miał skuteczność  61% w ataku (152 punktowe ataki; w play-off 68% w ataku) oraz zanotował 73 punktowe bloki, co dało 0,65 bloku na set. Jednym z jego najlepszych spotkań było ćwierćfinałowe spotkanie z MKS Ślepsk Suwałki. Kania w tym spotkaniu zanotował 100% skuteczność w ataku (9/9) oraz dorzucił do tego jeden skuteczny blok. Poprzedni sezon zakończył wraz z kolegami z AZS AGH Kraków na najlepszym, czwartym miejscu w historii klubu.

Marcin witamy w Jurajskiej Armii!

Zobaczcie wywiad z Marcinem!

Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

 

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!