Miłe złego początki

Utworzono: 23.02.2020

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie po rozbiciu Ślepska Malow 25:17 w pierwszym secie przegrał trzy kolejne partie i z Suwałk wraca bez punktów.

Rycerze zaczęli od bardzo dobrej postawy w polu serwisowym, co od razu przełożyło się na kłopoty przeciwników ze skończeniem akcji. Skuteczna gra żółto-zielonych w ataku pozwalała bronić szybko wypracowanej kilkupunktowej przewagi. Dwa asy Alexa Ferreiry z rzędu dały prowadzenie 22:14, a dokończenie seta było już tylko formalnością.

Od początku drugiej partii Ślepsk Malow również wzmocnił serwis i w efekcie zaczął punktować blokiem. Gospodarze prowadzili już 11:7, ale Jurajscy Rycerze nie zamierzali składać broni i szybko odrobili straty. Obie ekipy świetnie prezentowały się na zagrywce, przez co każdy zdobyty punkt przy własnym przyjęciu był okupiony ciężką pracą. W kluczowym momencie znowu zadziałał suwalski blok i zespół Andrzeja Kowala wygrał dzięki temu do 22.

Świetna gra obu zespołów była kontynuowana również po pięciominutowej przerwie, ale mimo ambitnej walki Rycerzy o każdą piłkę, suwalczanie zaczęli stopniowo uciekać. Zawiercianie zerwali się jeszcze do pogoni dzięki świetnej pracy w bloku Alexa Ferreiry, ale po chwili gospodarze znowu odpalili zagrywkę i w efekcie wygrali pewnie do 19.

Świetna gra w obronie i skuteczne ataki na wysokiej piłce dały naszym siatkarzom prowadzenie 4:1 na początku czwartego seta. Ślepsk Malow szybko jednak odrobił straty, złapał wiatr w żagle i zaczął uciekać Rycerzom. Tradycyjna już niemal pogoń przy serwisach Mateusza Malinowskiego pozwoliła dojść rywali na 20:22, ale suwalczanie przetrzymali napór i domknęli mecz. MVP został wybrany rozgrywający gospodarzy, Joshua Tuaniga.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

Skład: Lipiński, Malinowski, Ferreira, Waliński, Gawryszewski, Czarnowski, Koga (L) oraz Bociek, Ferens, Dosanjh

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!