Młodzież na drodze ku sukcesom

Utworzył: 8 listopada 2017

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie  naciska na rywali w PlusLidze, a śladami starszych kolegów podążają grupy juniorów oraz kadetów. Młodzież pod okiem fachowców szybko robi postępy i sięga po kolejne zwycięstwa. A wszystko dzięki treningom, na których daje z siebie sto procent. Jak wszystkim sportowcom, zdarzają się również porażki, ale to tylko daje zawodnikom sygnał, że na sukcesy trzeba ciężko pracować.

Kadeci zakończyli pierwszy etap rozgrywek grupowych w II lidze. W ostatnich dniach rozegrali dwa spotkania. Jedno z nich przegrali we własnej hali z MKSR-em Pyskowice 0:3 (14:25, 12:25, 16:25), natomiast w drugim odnieśli zwycięstwo 3:0 (25:12, 25:11, 25:11) nad zespołem UKS Wolę Volley Świętochłowice. Zawiercianie plasują się na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Od najbliższego piątku startuje druga runda rozgrywek w kategorii kadetów. „Myślę, że młodzi zawodnicy – mimo bardzo małego doświadczenia – będą mogli w pełni zaprezentować swoje możliwości i umiejętności siatkarskie. To wszystko nad czym pracujemy na treningach zostanie przeniesione na parkiet i pomoże w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników. Jest to grupa, która trenuje dopiero kilka miesięcy, więc pracy przed nami jest jeszcze bardzo, bardzo, dużo, ale widać, że determinacji i motywacji nie brakuje” – wyjaśnił trener Tomasz Jurczyk, przewodzący najmłodszej grupie Jurajskich Rycerzy. Na zajęciach pojawia się bardzo duża liczba zawodników. Często zdarza się, że uczestniczy w nich nawet dwudziestu młodych adeptów siatkówki.

Juniorów krok naprzód

Grupa juniorów prowadzona przez trenera i koordynatora ds. młodzieży Jacka Sitarka rozegrała ostatni mecz ligowy z Eco-Teamem AZS-em 2020 Częstochowa II wygrywając 3:1 (25:22, 25:16, 20:25, 25:14). Przerwę w rozgrywkach wykorzystała na dwa spotkania sparingowe, odnosząc zwycięstwo i notując porażkę. Na ten moment plasuje się – podobnie jak kadeci – na 4. miejscu w tabeli, z dorobkiem 4 punktów.

Juniorzy zaczęli trenować w komplecie, ponieważ po urazie wrócił Michał Hołdyk. „Miejmy nadzieję, że chłopaków ominą kontuzje i choroby, a wtedy grupa juniorów na pewno będzie mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość” – powiedział trener Jacek Sitarek. Duży postęp można zobaczyć już w umiejętnościach i w samej grze tej grupy. Znacznie łatwiej jest im się także porozumiewać na boisku. Na ostatnich treningach ćwiczyli kilka wariantów taktycznych, które będą wprowadzane do gry w najbliższych spotkaniach. 

Działania Akademii Siatkówki

W sobotę odbył się Turniej Akademii Siatkówki Aluronu Virtu Warty Zawiercie w Szczekocinach. Wzięły w nim udział zespoły „czwórek” ze szkół w Porębie, Pilicy, a także gospodarzy – Szczekocin. Rozgrywki otworzył burmistrz Szczekocin oraz dyrektor tamtejszej szkoły. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, a sam turniej był pewnego rodzaju przygotowaniem młodych adeptów siatkówki do rozgrywek Kinder + Sport w kategorii „czwórek”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Pilica I
II miejsce – Szczekociny I
III miejsce – Poręba
IV miejsce – Szczekociny II
V miejsce – Pilica II
VI miejsce – Pilica III

Wyróżnieni zawodnicy:
Pilica – Filip Konieczny
Poręba – Damian Kuczera
Szczekociny – Wojtek Kapłon

Gospodarzom należą się ogromne podziękowania za fantastyczne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!