Pierwsza porażka Juniorów

Utworzono: 28.11.2019

W środę 27 listopada w hali I LO w Zawierciu Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrali ostatnie domowe spotkanie w tym roku kalendarzowym. Młodzi Jurajscy Rycerze zmierzyli się z UKS Jedynką Jaworzno i ponieśli porażkę 1:3 (25:17, 24:26, 20:25, 22:25), przerywając tym samym passę czterech meczów bez porażki.

Juniorzy Aluron Virtu CMC dobrze otworzyli spotkanie. W pierwszej partii zagrywali pewnie, popełniali mało błędów w przyjęciu i w ataku, co przełożyło się na zwycięstwo 25:17. W drugim secie przeciwnicy od początku narzucili swój rytm gry, znacznie poprawili przyjęcie, przez co wzrosła ich skuteczność w ataku i mimo zaciętej walki ze strony Jurajskich Rycerzy set zakończył się na przewagi wynikiem 24:26 na korzyść przeciwnika. W secie trzecim i czwartym UKS Jedynka Jaworzno grała zdecydowanie lepiej w każdym elemencie siatkówki. Podopieczni trenerów Tomasza Jurczyka i Piotra Głąbka nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, nie potrafili sforsować skutecznego bloku przyjezdnych, popełniali dużo błędów w obronie i, mimo prowadzenia w początkowych etapach setów, nie byli w stanie utrzymać przewagi, przez co przegrali trzecią partię 20:25, a czwartą 22:25, ponosząc pierwszą porażkę w tym sezonie.

Mimo przegranego meczu Juniorzy Aluron Virtu CMC Zawiercie pozostają na pierwszym miejscu w tabeli swojej grupy. W pięciu meczach odnieśli cztery zwycięstwa, gromadząc na koncie dwanaście oczek, i prowadzą z przewagą trzech punktów nad swoim najbliższym przeciwnikiem, drużyną GKS GieKSa Katowice.

Ostatni mecz fazy zasadniczej mistrzostw Śląska Juniorzy rozegrają 4 grudnia o godzinie 17:00 w SP54 w Katowicach.