Pierwsze bilety do Tokio rozdane

Utworzono: 12.08.2019

 

Osiem setów – tylko tyle potrzebowała reprezentacja Polski, by zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Po zwycięstwach 3:0 nad Tunezją i Francją stracha napędziła trochę Słowenia, ale po wygranej w drugiej partii Biało-Czerwoni mogli świętować awans do Tokio. Cały mecz wygrali 3:1, a świetna forma to zasługa między innymi Kuby Gniado – trenera przygotowania fizycznego Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Marzenia o bilecie na igrzyska do stycznia muszą odłożyć pozostali Jurajscy Rycerze. Prowadzona przez Marka Lebedewa Australia z Arashem Dosanjhem na rozegraniu bardzo dzielnie walczyła w turnieju w Bari. Po wyrównanych meczach Volleyroos przegrali jednak 1:3 z Serbią i 2:3 z Włochami. Na pocieszenie ostatniego dnia w żadnych z trzech setów nie dali szans Kameruńczykom. Dosanjh w trzech meczach zdobył łącznie 7 punktów 3 atakiem i 4 blokiem.

Turniej kwalifikacyjny nie był też udany dla Belgów i Pietera Verheesa. Szanse na awans stracili po porażkach 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi i 0:3 z Holandią, więc wygrane 3:0 niedzielne spotkanie z Koreą Południową było de facto już tylko meczem towarzyskim. Nowy środkowy Jurajskich Rycerzy w Rotterdamie zdobył 16 punktów 12 atakiem, 3 blokiem i 1 zagrywką.

Oprócz Polski turnieje interkontynentalne wygrały reprezentacje Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Brazylii i Włoch.

Australijczycy i Belgowie będą mieli jeszcze jedną szansę, by zakwalifikować się na igrzyska. W drugi weekend stycznia zostaną rozegrane turnieje kontynentalne.

fot. FIVB

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!