Po piąte derbowe zwycięstwo!

Utworzono: 2.11.2019

 

Mecze Jurajskich Rycerzy z MKS-em Będzin nieprzypadkowo nazywane są derbami, w końcu oba miasta dzieli zaledwie 30 kilometrów. Siatkarze Aluron Virtu CMC w niedzielny wieczór postarają się utrzymać status niepokonanych w starciach z rywalem zza miedzy.

W czterech dotychczasowych spotkaniach zawiercianie za każdym razem wygrywali, a w Jurajskiej Twierdzy nie stracili jeszcze punktu, dwukrotnie pokonując będzinian 3:1. Jednak przed obecnym sezonem PlusLigi ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego znacznie się wzmocniła.

– Wszystkie mecze, które będziemy rozgrywać w tym sezonie ligowym, będą ciężkie, nie oszukujmy się – przyznaje szczerze Marcin Waliński, który do Aluron Virtu CMC trafił właśnie z Będzina. – Ostatnie spotkanie z Olsztynem pokazało, że, mimo dobrej gry i atutu własnej hali, zdobycie trzech punktów nie przyszło nam łatwo. Naprawdę trzeba będzie się namęczyć, tutaj nie ma mowy o prostych meczach. Musimy skupić się na swojej grze i robić swoje na boisku – dodaje Kipek, który z 33 punktami w dwóch pierwszych spotkaniach znajduje się w czołówce najbardziej ofensywnych graczy PlusLigi.

MKS Będzin wciąż czeka na pierwszy punkt w obecnych rozgrywkach, ale dotychczasowych rywali miał najtrudniejszych z możliwych. Nie dość, że zespół Jakuba Bednaruka w dwóch pierwszych kolejkach mierzył się z finalistami poprzedniego sezonu, to na dodatek oba spotkania rozegrał na wyjeździe, przegrywając 1:3 z Projektem Warszawa oraz 0:3 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Teraz będzinian czeka próba zdobycia Jurajskiej Twierdzy, którą tradycyjnie wypełni komplet fantastycznych, żywiołowych kibiców. Mecz 3. kolejki PlusLigi rozpocznie się w niedzielę 3 listopada o godzinie 20:37, transmisja w Polsacie Sport.

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!