Pogromcy Zenitu Kazań w Zawierciu

Utworzono: 15.02.2020

 

W 19. kolejce PlusLigi Aluron Virtu CMC Zawiercie podejmie Jastrzębski Węgiel. Rywale Jurajskich Rycerzy w środę po raz drugi pokonali wielki Zenit Kazań w fazie grupowej Ligi Mistrzów i praktycznie pozbawili rosyjski klub szans na awans do ćwierćfinału.

Gospodarze z kolei wracają do ligowej rywalizacji w zgoła odmiennych nastrojach, bo w Ankarze ponieśli bolesną porażkę 1:3 i 13:15 ze Spor Toto i odpadli z Pucharu Challenge. W następstwie tej sytuacji trener Mark Lebedew i prezes Kryspin Baran po długiej rozmowy wspólnie uznali, że najlepszą receptą na problemy drużyny będzie ustąpienie Australijczyka z funkcji pierwszego szkoleniowca. Jego obowiązki od 14 lutego przejął Dominik Kwapisiewicz.

– W tak krótkim czasie nie da się poprawić nic poza nastawieniem mentalnym. W dłuższej perspektywie wszystko zweryfikuje boisko – mówi nowy-stary pierwszy trener, który w takiej roli awansował z zawierciańską ekipą do PlusLigi. – Jakieś dwa-trzy pomysły na zmiany mam w głowie, ale czy okażą się dobre? Przede wszystkim musimy zacząć lepiej grać. Jeśli nawet przegramy mecz, ale ta gra będzie wyglądała zupełnie inaczej, to nie będziemy mogli mieć do siebie pretensji. Jastrzębski Węgiel jest dla nas niewygodnym rywalem, bo nigdy z nimi jeszcze nie wygraliśmy. Na pewno będzie to dla nas bardzo trudny mecz. Oni grają swoje, wiedzą, że ta nasza dyspozycja w ostatnim czasie nie jest najlepsza. Nadzieję możemy pokładać w tym, że ten impuls da nam większą energię i entuzjazm na boisku, co być może przełoży się na 3-4 akcje, które nas napędzą – dodaje Kwapisiewicz.

Tak jak wspomniał szkoleniowiec, Jurajscy Rycerze przegrali wszystkie 8 dotychczasowych starć z klubem z Jastrzębia-Zdroju. Dwukrotnie przy Blanowskiej byli jednak bardzo blisko zwycięstwa. Oba mecze rozegrane w Jurajskiej Twierdzy w ubiegłym sezonie kończyły się tie-breakami, o których losach decydowały ostatnie piłki. W fazie zasadniczej Jastrzębski Węgiel wygrał piątego seta 15:13, a w drugim meczu o brąz aż 23:21, co jest rekordem fazy play-off od początku istnienia ligi zawodowej.

Mecz Aluron Virtu CMC Zawiercie z Jastrzębskim Węglem rozpocznie się w niedzielę 16 lutego o 17:30. Wszystkie bilety zostały wyprzedane, transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Przy okazji meczu przy klubowym sklepiku w Jurajskiej Twierdzy można będzie zakupić książkę „Kat, Szampon, Guma i inni. Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn na najważniejszych imprezach międzynarodowych w latach 1949-2018” autorstwa dziennikarki Przeglądu Sportowego Katarzyny Paw, nad którą patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Można będzie otrzymać również autograf autorki.

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!