Powtórzyć ćwierćfinał

Utworzono: 30.11.2019

 

Drugą częścią Tryptyku Jurajskiego będzie niedzielne starcie z Cerrad Enea Czarnymi Radom. To właśnie tego rywala Jurajscy Rycerze pokonali na przełomie marca i kwietnia na drodze do historycznego półfinału.

W ćwierćfinałach PlusLigi zawiercianie wykorzystali atut własnej hali i w rywalizacji do dwóch zwycięstw wygrali oba spotkania w Jurajskiej Twierdzy. Ostatecznie Rycerze zakończyli ligę na 4. pozycji, a radomianie o jedno miejsce niżej.

W ekipie niedzielnego rywala po sezonie doszło do sporych przetasowań kadrowych. O ile spośród siatkarzy Aluron Virtu CMC aż 11 pamięta wygraną serię w fazie play-off, to w ekipie Cerrad Enea Czarnych takich graczy pozostało tylko pięciu.

– Oglądając ćwierćfinały byłem neutralny, a zapamiętałem je jako bardzo fajne widowisko – mówi Wojciech Ferens, jeden z nielicznych nowych Jurajskich Rycerzy i… rodowity radomianin. – Urodziłem się w Radomiu, jestem z Radomia i zawsze tam wracam. To moje miasto rodzinne, natomiast, mimo wielu dobrych chwil w karierze juniorskiej, nie miałem przyjemności grać tam jako senior, więc pod tym względem niewiele mnie z tym miastem łączy i sentymentów nie będzie – dodaje Feru.

Starcie z Cerrad Enea Czarnymi Radom rozpocznie się w niedzielę 1 grudnia o 14:45. Transmisja spotkania w Polsacie Sport. W trakcie meczu odbędzie się zbiórka na rzecz akcji Szlachetna Paczka.

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!