Sparing na remis

Utworzono: 10.01.2020

 

Nietypowym jak na siatkówkę wynikiem 2:2 zakończył się wyjazdowy mecz kontrolny Jurajskich Rycerzy z GKS-em Katowice. Trenerzy Dariusz Daszkiewicz i Dominik Kwapisiewicz umówili się na rozegranie dokładnie czterech setów.

Mecz rozpoczął się od równej gry i przez pierwszą połowę pierwszej partii żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Wtedy na zagrywkę poszedł jednak Wiktor Musiał i seria punktów przy jego serwisach dała gospodarzom prowadzenie 16:12. Ten moment praktycznie ustawił wynik seta, bo GKS do końca kontrolował przebieg gry.

Druga partia miała przez długi czas podobny przebieg, bo katowiczanie znowu w połowie jej trwania zaczęli uciekać. Tym razem jednak ambitna walka Jurajskich Rycerzy pozwoliła im kilkukrotnie niwelować straty i doprowadzić do końcówki na przewagi, ale w niej lepsi okazali się siatkarze GKS-u.

Na trzeciego seta Aluron Virtu CMC wyszedł z Mateuszem Malinowskim i Krzyśkiem Andrzejewskim w składzie, na boisko w miejsce Alexa Ferreiry powrócił też Wojtek Ferens. Goście po raz pierwszy nie pozwolili uciec rywalom po 10. punkcie i wyrównana walka trwała niemal przez cały czas. W końcówce Jurajscy Rycerze wrzucili wyższy bieg dzięki dobrej pracy w relacji blok-obrona. Pierwszego wygranego seta w 2020 roku asem serwisowym zakończył Malina.

Po krótkiej przerwie atakujący żółto-zielonych kontynuował świetną postawę za linią 9 metra, co pomogło gościom objąć minimalne prowadzenie. Po raz kolejny o wyniku seta decydowały pojedyncze akcje w końcówce i znowu to zagrywki Mateusza Malinowskiego okazały się kluczowe. Jurajscy Rycerze wygrali 25:23, tym samym mecz zakończył się remisem 2:2, bo trenerzy umówili się na rozegranie dokładnie czterech setów.

GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:2 (25:19, 27:25, 22:25, 23:25)

Skład: Masný, Bociek, Ferreira, Ferens, Czarnowski, Kania, Koga (L) oraz Gawryszewski, Waliński, Malinowski, Andrzejewski (L)

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!