Starcie niepokonanych i rachunki do wyrównania

Utworzono: 8.11.2019

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu CMC Zawiercie to dwie z trzech niepokonanych drużyn w PlusLidze. W sobotę bez porażki pozostanie już tylko jedna, bo pierwsza i czwarta ekipa poprzedniego sezonu zmierzą się o 14:52 w ligowym hicie. Mecz poprzedzi uroczyste odśpiewanie dwóch zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Będzie to jednocześnie rewanż za półfinał poprzedniego sezonu. Wtedy, w rywalizacji do dwóch zwycięstw, Jurajscy Rycerze sensacyjnie wygrali w Kędzierzynie-Koźlu 3:1, a u siebie prowadzili już 2:0. ZAKSA pokazała jednak mistrzowską klasę i odwróciła losy serii.

– Nie ma mowy o rewanżu, bo to już przeszłość. Wygrali, zdobyli później mistrzostwo, zasłużyli na to. Mamy nowy sezon, a mecze z najmocniejszymi rywalami pozwalają nam weryfikować naszą pracę – mówi trener Aluron Virtu CMC Mark Lebedew. – Grupa Azoty ZAKSA to nadal najlepszy zespół w Polsce, przynajmniej do momentu, gdy ktoś ich nie pokona, a na razie nikt z nimi nie wygrał. Sobotnie spotkanie o niczym nie przesądza, ale pokaże nam, w którym miejscu jesteśmy – dodaje australijski szkoleniowiec.

Mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ będzie szczególny zwłaszcza dla czterech Jurajskich Rycerzy. Wojciech Ferens grał w Kędzierzynie-Koźlu przez rok, Michal Masný spędził tam dwa lata kariery, a Grzegorz Bociek i Patryk Czarnowski aż cztery, w tym mistrzowskie sezony 2015/2016 i 2016/2017. – Jest dodatkowa motywacja. Uwielbiam mierzyć się z zespołami, w których kiedyś grałem. Fajnie byłoby wygrać, nieważne, w jakim stylu – mówi Bociuś, MVP ostatniego spotkania z MKS-em Będzin.

Z kolei Patrykowi Hala Azoty może się dobrze kojarzyć nie tylko z lat gry w barwach gospodarzy. W 2010 roku jako zawodnik Jastrzębskiego Węgla aż 8 razy zablokował graczy ZAKSY i zdobył łącznie 19 punktów, co jest odpowiednio rekordem jego plusligowej kariery oraz drugim wynikiem w historii występów w lidze.

Mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się w sobotę 9 listopada o godzinie 14:45, transmisja w Polsacie Sport oraz w Radiu Zawiercie. Przed rozpoczęciem spotkania odśpiewane zostaną dwie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, w którą włączyły się kluby PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet i KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

SPONSORZY

Zobacz wszystkich

OFICJALNA STRONA
Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Strony www Śląsk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!