Udany rewanż GKS-u

Utworzono: 4.10.2019

GKS Katowice zrewanżował się Jurajskim Rycerzom za porażkę w Krzeszowicach i we własnej hali pokonał ich 4:0 w kolejnym meczu kontrolnym przed sezonem 2019/2020.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli Aluron Virtu CMC Zawiercie, bo gospodarze rozpoczęli je od prowadzenia… 9:0 przy zagrywce Jana Firleja i od tego momentu kontrolowali losy pierwszej partii. Po przerwie Jurajscy Rycerze zaczęli już znacznie lepiej i przez większość drugiego seta utrzymywali dystans. Niestety w końcówce ponownie lepsi okazali się rywale.

Przed rozpoczęciem trzeciej partii Dominik Kwapisiewicz dokonał czterech zmian, ale to nie wpłynęło na przebieg gry. GKS prowadził już 22:19, ale seria punktów przy zagrywce Wojtka Ferensa pozwoliła Aluron Virtu CMC odrobić straty i wywalczyć nawet piłkę setową. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali jednak siatkarze GKS-u.

Ostatni set to kolejne zmiany w składach obu zespołów. Niesieni zwycięstwem w poprzednich partiach katowiczanie kontynuowali dobrą grę i nie pozwolili Jurajskim Rycerzom na nawiązanie walki.

GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie 4:0 (25:14, 25:20, 30:28, 25:20)

Skład: Swodczyk, Masny, Ćaćić, Gawryszewski, Malinowski, Ferreira, Andrzejewski (L) oraz Kania, Waliński, Bociek, Ferens, Makowski