Weekend pełen emocji, ale bez happy endu

Utworzono: 5.08.2019

Cztery pierwsze dni sierpnia zapewniły kibicom polskiej siatkówki mnóstwo emocji. Reprezentacja Polski mężczyzn, w sztabie której znajduje się Kuba Gniado – trener przygotowania fizycznego Jurajskich Rycerzy, zajęła drugie miejsce w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, ostatnim sprawdzianie przed turniejem kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

W XVII edycji imprezy Biało-Czerwoni zmierzyli się z Serbią, Brazylią oraz Finlandią. Po zwycięstwie 3:1 z Serbami na otwarcie turnieju, w piątek ekipa Vitala Heynena nie dała rady Canarinhos, którzy wygrali w czterech setach. Ostatniego dnia Memoriału Polacy ograli do 0 najsłabszą w stawce Finlandię, a Brazylijczycy zapewnili sobie końcowe zwycięstwo, w takim samym stosunku pokonując Serbię.

Koniec krakowskiej imprezy nie oznaczał jednak końca emocji dla polskich kibiców, bo we Wrocławiu od piątku do niedzieli odbywały się kwalifikacje olimpijskie siatkarek. Polki rozpoczęły turniej od zwycięstwa 3:0 nad Portoryko, a dzień później po pięciosetowym thrillerze pokonały Tajlandię. Oznaczało to, że o awansie na igrzyska zadecyduje niedzielne spotkanie z mistrzyniami świata, Serbkami. Siatkarki Jacka Nawrockiego zaskoczyły faworyzowane rywalki i objęły prowadzenie, ale w kolejnych partiach górą były bardziej doświadczone rywalki, choć Biało-Czerwone w czwartym secie prowadziły już 6 punktami. Ostatnią szansą na awans Polek do igrzysk jest styczniowy kontynentalny turniej kwalifikacyjny.